Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Petycja taka, sporządzona z inicjatywy paru miłośników serialu, jest dostępna pod adresem http://www.petycje.pl/petycja/5051/ataj ... w_tvp.html. Niniejszy dział forum służy zaś wymianie uwag zarówno na temat petycji, jak i możliwości przywrócenia filmu na antenę publicznych mediów.

Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Postprzez TiGeR » Pn lut 27, 2012 16:17

w tvp pracuja debile i nie wiecej w tym etmacie od ponad roku wysylalem pisma z petycjami do tvp i zero odpowiedzi do tego co jakis czas dzwonilem i nic jedno co slysze `nie planujemy w najblizszym czasie` a k****a planuja kolejna edycje klanu czy jakis duperel scierowpodobnych..... takze przykra rzeczywostosc i sie juz nie dziwie NIGDY ALE TO NIGDY NIE BEDE PLACIL JUZ ABONAMENTU!!!!!!!!!!!!!
TiGeR
 
Posty: 30
Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 19:07

Postprzez » Pn lut 27, 2012 16:17

 

Re: Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Postprzez leszczu132 » So gru 08, 2012 20:56

Petycja była dobrym pomysłem aby wskrzesić TZM w Polskiej społeczności. Sam przeczytałem i podpisałem się pod nią, wydaje mi się że to jednak za mało aby osiągnąć Cel. Trzeba znaleźć inną drogę aby dążyć do celu. Nie chciałbym nikomu czegokolwiek narzucać. Proponuję aby odświeżono petycję z 2010r. i napisano nową nawet o tej samej treści wcześniejsza była bardzo dobra, brakowało jej tego czegoś co skłoni TVP do wznowienia emisji serialu, czyli ważnych argumentów. W odświeżonej wersji trzeba by uwzględnić fakt że ten serial ma już przeszło 30 lat od dnia pierwszej premiery w 1982, oraz przypomnieć im że w 2013r. nastąpi premiera drugiej serii przygód Estebana, Zii oraz Tao w TZM2, która będzie mieć Swoją światową premierę pierw we Francji dwa tygodnie później w Belgii i obejmie cały świat. Jak również trzeba ich zaznajomić z faktem że dzień premiery może stać się Rokiem TZM nie tylko w poszczególnych krajach ale i na Całym świecie a społeczeństwo Polskie też chciałoby w tym uczestniczyć. Trzeba w końcu skończyć raz na zawsze ze "Stereotypami" tzw. Nie chcemy być uważani za społeczeństwo które jest "100 lat za Murzynami". W tamtych czasach nie była aż tak rozwinięta technologia komunikacyjna niż teraz, musieliśmy zaakceptować to że Polska aby oglądnąć premierę tego serialu musiała poczekać aż 10 lat żeby TVP mogło wyemitować odcinki TZM chociaż w innych krajach ten serial leciał już od 82r. Teraz mamy większą możliwość komunikacyjną. W każdej chwili możemy zobaczyć zmianki i nowinki na temat serialu jak również mamy możliwość polecania go innym, którzy o nim zapomnieli. Musimy poprzeć się ważnymi argumentami: Sami wiemy że: 1. Ta bajka nie tylko bawi ale i uczy oraz rozwija wyobraźnię przykład: choćby i Mendoza z bohatera negatywnego stał się bohaterem pozytywnym najpierw próbował za wszelką cenę odnaleźć Złote Miasta porywając Inkaską córkę wodza jak i zabrał ze sobą Estebana podejrzewając że jest kluczem do skarbu, w późniejszym czasie zrozumiał co tak naprawdę jest ważne w życiu nie tylko bogactwa się liczą ale i przyjaźń bliskich pomijając fakt że udało mu się zabrać trochę złota aby godnie żyć po powrocie do Hiszpanii ale oprócz tego zawsze gdy główni bohaterowie mieli kłopoty w każdej chwili spieszył im na Ratunek, a na koniec każdego odcinka jest przedstawiona i opisana prawdziwa historia z tamtych czasów 2. Pokolenia 80' 90' 2000 wychowywało się na tej bajce młodsze pokolenia już nie miały tyle szczęścia w erze rozwoju a dla tego że TVP przestało emitować serial. 3. Ta bajka jakby nie było jest ponad czasowa 4. Dzięki tej bajce zmienił się nasz dotychczasowy świat i postrzeganie jego, jak również wielu producentów filmów przygodowych czy bajek czerpało inspirację dzięki temu serialowi. Tych argumentów można podawać w nieskończoność. Co z tego że podamy "im" przykłady jak prawda jest znacznie smutniejsza 50% pracowników którzy pracują w stacjach telewizyjnych dla dzieci lub TVP to pokolenia które zapomniały lub nie znają kultowego Serialu z 82. Statystyki same mówią za siebie we Francji każdy lub prawie każdy słyszał lub zna ten serial począwszy od pokolenia 80' skończywszy na 2012r. Za to w Polsce jest to aż 10% ludzi którzy jeszcze pamiętają ten serial a 70% którzy całkiem zapomnieli o nim, 20% którzy "wo gule" nie wiedzą o jego istnieniu. Prawda jest jednak smutniejsza serial po 2000r. Przestał być emitowany zaczęli puszczać inne bajki jak np: Dragon Ball , Pokemon , Digimon itp. (w tym momencie te tylko przyszły mi na myśl) a z roku na rok puszczali powtórki tych bajek, zapominając tym samym o wznawianiu serii TZM jedynie nie liczne stację puszczały ten serial w telewizji, oraz "nie liczni" mogli go oglądać dlatego takie słabe ale prawdziwe są statystyki w Polsce. Przyznam się że ja Sam również zapomniałem o istnieniu tego serialu na ok. 20 lat. Dopiero w tym roku przeglądając jedno z for amerykańskich ogulno-tematycznych natchnąłem się pierw na zdjęcie z motywem serialu a potem na fragment filmu gdy usłyszałem charakterystyczną melodie w raz z początkową sceną z filmu próbowałem sobie przypomnieć czy kiedykolwiek w swoim życiu widziałem już ten kultowy serial aż nagle nie wiadomo skąd i jak przypomniałem sobie całe swoje dzieciństwo oraz wróciły wspomnienia tamtych czasów "łza w oku", pamięć znów powróciła o nim. Być może na nowo cze ba przypomnieć wszystkim ten film, możliwe że 70% ludzi tak samo zareaguje jak Ja, lub podobnie oczywiście każdy na swój sposób widząc znów ten serial bądź przypomni go sobie. Zwracam się do Pokolenia TZM! To od nas zależy czy młodsze pokolenia będą znały TZM i potrafiły się na nich wychować, tak jak my wychowaliśmy się na nich! Zaważyłem również że ok. 90 osób podpisało się pod Petycją całkiem sporo, ale dla TVP to tak jakby Oddać petycję Bez ani jednego podpisu, ale i w tym kontekście też znalazłem rozwiązanie jakie? Bardzo proste w dzisiejszych czasach mamy bardzo rozwiniętą technologię komunikacyjną, ale nie aż tak bardzo jak inne kraje w UE lub na świecie, przykro tak mówić ale tak jest. Wiem bo Sam studiuję oraz uczę się na Informatyka i pewne rzeczy dowiaduje się z pierwszej ręki a o tym się za zwyczaj nie mówi. Wykorzystajmy zatem to co mamy! Każdy z nas na pewno wie co to są portale społecznościowe lub fora spróbujmy się nimi posłużyć. Pierw prześlijmy kawałki fragmentu filmu z dopiskami jaki kto chce żeby pokazać że ten serial jeszcze tak do Końca nie "umarł" a potem rozesłać linki do Nowej Petycji. Prawdopodobnie dzięki tej drodze Nasza petycja zyska wielu zwolenników TZM, a TVP wręcz nie będzie mogła tej sprawy tak po prostu zbagatelizować jak zobaczą że jest aż tak dużo osób które tą sprawą są zainteresowane.

Co wy o tym myślicie?

Na zakończenie dołączam niezapomniany Motyw z filmu The Mysterious Cities of Gold , Tą wersję pamiętamy bardzo dobrze ponieważ ona się przyjęła w Polsce, miłego słuchania.

Pozdrawiam. Rocznik 90'
Załączniki
TV_Theemes_-_Mysterious_Cities_of_Gold_Theme pobrano z DjOles.pl.rar
Miłego słuchania.
(1.97 MiB) Pobrane 94 razy
Rocznik 90'
leszczu132
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt lis 16, 2012 11:18

Re: Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Postprzez Annorelka » N gru 09, 2012 13:01

Ja uważam, że powinniśmy nie pisać do TVP, tylko do Cyfry+. Kanał Teletoon+ jest wymieniony w czołówce jako fundator, więc 2 seria będzie miała w Polsce na tym kanale premierę. Możemy poprosić o puszczenie też pierwszej serii, argumentując przykładowo by dzieciaki wiedziały o co chodzi w drugiej. ;D
Znam jedną osobę, która być może ma tam "wtyki".

choćby i Mendoza z bohatera negatywnego stał się bohaterem pozytywnym

Dla mnie od początku był pozytywny, ale OK. ;D
Obrazek
Avatar użytkownika
Annorelka
 
Posty: 263
Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 13:08

Re: Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Postprzez leszczu132 » N gru 09, 2012 13:24

Ale sama wiesz że Cyfre + też mają nie liczni w większości ta stacja jest kodowana jak ktoś ma większy pakiet telewizji to może oglądać Kanał + itd ja np: mam z multimedi bo u mnie ta stacja jest na osiedlu więc nie miałem wyboru

a co do tego stwierdzenia:

choćby i Mendoza z bohatera negatywnego stał się bohaterem pozytywnym


był to tylko jeden z argumentów aby w TVP zrozumieli dlaczego chcemy aby ta seria wróciła oni może zapomnieli o tym
Rocznik 90'
leszczu132
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt lis 16, 2012 11:18

Re: Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Postprzez leszczu132 » N gru 09, 2012 16:19

Kanał Teletoon+ jest wymieniony w czołówce jako fundator, więc 2 seria będzie miała w Polsce na tym kanale premierę. Możemy poprosić o puszczenie też pierwszej serii, argumentując przykładowo by dzieciaki wiedziały o co chodzi w drugiej. ;D
Znam jedną osobę, która być może ma tam "wtyki".


Można tak też spróbować, ważne jest aby jak najwięcej ludzi miało dostęp do tej stacji.
Rocznik 90'
leszczu132
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt lis 16, 2012 11:18

Re: Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Postprzez Annorelka » N gru 09, 2012 20:46

Dużo osób będzie miało dostęp, myślę... Teletoon i minimini są w najtańszym pakiecie Cyfry, no i jak pisałeś - sieci kablowe też mają do nich dostęp. Z kanałów dziecięcych kreskówki często trafiają na portale internetowe typu "baje.pl" i dzięki temu jest szansa na jeszcze więcej fanów. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Annorelka
 
Posty: 263
Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 13:08

Re: Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Postprzez leszczu132 » Pn gru 10, 2012 08:36

Masz rację można spróbować ze stacją Teletoon+ :wink:
Rocznik 90'
leszczu132
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt lis 16, 2012 11:18

Re: Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Postprzez Annorelka » Pn gru 10, 2012 10:13

Myślę, ze pisanie do teletoona jest bardziej racjonalne i też to, zę wyemitują jest bardziej prawdopodobne... ale do TVP też można prośbę wysłać! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Annorelka
 
Posty: 263
Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 13:08

Re: Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Postprzez leszczu132 » Pn gru 10, 2012 12:39

No to zaczynamy... Trzeba aby ktoś napisał z sensem petycję złożoną ze starszej wersji + wersja odświeżona i zaczniemy etap 2 czyli podpisy

Ja również nie obijam się. Od kilku dni zacząłem przypominać naszemu społeczeństwu o TZM na forach internetowych, wczoraj napisałem post nawet na forum TVP w dwuch działach "Dzieci" i "Seriale" , Trochę krytyki dla TVP nie zaszkodzi :) , a może przez to zmienią zdanie, pożyjemy zobaczymy.

http://forum.tvp.pl/index.php?topic=147103.0
Rocznik 90'
leszczu132
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt lis 16, 2012 11:18

Re: Dot. Emisji TZM w TVP :-(

Postprzez Annorelka » Pn gru 10, 2012 18:18

Ja nie jestem zwolenniczką używania w takim celu krytyki, ale rób jak chcesz, ważne, że ktoś działa w tej sprawie. :)
Tak w ogóle, na jakich forach zacząłeś przypominać o TZM?
Obrazek
Avatar użytkownika
Annorelka
 
Posty: 263
Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 13:08

Postprzez » Pn gru 10, 2012 18:18

 

Następna strona

Powrót do Petycja w sprawie przywrócenia serialu na antenę TVP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron